MANİSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İller ve Destinasyon Bazlı Tanıtım ve Markalaşma Toplantısı Manisa’da Düzenlendi

İller ve Destinasyon Bazlı Tanıtım ve Markalaşma Toplantısı Manisa’da Düzenlendi

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından İller ve Destinasyon Bazlı Tanıtım ve Markalaşma Toplantısı Manisa’da gerçekleşti.

 

Yunusemre Belediyesi Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Manisa Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen, Ürün Geliştirme Direktörü Ege Bölge Sorumlusu Ceylan Şensoy, Bölge Tanıtım Uzmanı Elif Köseoğlu, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Üniversite, Milli Park, Odalar, STK, Otel ve Acente yetkilileri ile diğer paydaş kurum ve kuruluşlardan temsilciler katıldı.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İbrahim Sudak’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda konuşan Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen bu toplantının bir fikir alışverişi ve tanışma toplantısı olduğunu, ilerleyen zamanlarda daha sık görüşüp Manisa’nın öne çıkarılacak ürünlerinin Dünya turizm pazarında nasıl pazarlanacağını ve buna nasıl destek olacaklarının yollarının bulunacağını anlattı. Türkmen, sadece deniz, kum, güneş değil, bu topraklarda turizm hazinesi ne varsa hepsinin bir şekilde tanıtılması ve turizme kazandırılmasının asıl hedef olduğunu söyledi.

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinin çalışmaları etkilediğini ancak krizi yönetmek için Kültür ve Turizm Bakanlığının önderliğinde çaba sarf edildiğini belirten Türkmen, bir çok ülkenin tanıtım faaliyetlerine ara verdiğini fakat Türkiye’nin çalışmalarına ara vermeden farklı ülkelerde tanıtım faaliyetlerine devam ettiklerini dile getirdi.

 

Şehirlerin turizm değerlerinin ve ürünlerinin tanıtılması için de çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Türkmen, "Destinasyon paydaşları toplantıları için 3 Aralık 2020 tarihinden beri 75 ili dolaşmış olduk. Amacımız, sadece Türkiye'yi dışarıda tanıtmak değil, sizlerle beraber bir birliktelik oluşturmak. Burada, Manisa'nın hangi ürünlerini nasıl tanıtabiliriz, hangi kültürel ve turizm değerlerini tanıtabiliriz anlayışına başlamak. Bu bir başlangıç. Hedefimiz il ve bölge sorumlularımızla, Manisa'nın hazır olan turizm ürünleri ve değerlerini öne çıkarmak" dedi.

 

Manisa Vali Yardımcısı Nihat Kaynar binlerce yıllık tarihi ve kültürel bir birikime sahip olan Şehzadeler Şehri Manisa’da bir çok alanda çeşitli çalışmaların yürütüldüğünü, örenyerleri düzenleme çalışmaları, yeni Müze çalışmaları ve turizmin çeşitlendirilmesi ile ilgili çalışmaların yapıldığını belirterek “TGA tarafından yürütülen bu çalışma son derece önemli, yürütülen bu çalışmadan dolayı başta  Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy olmak üzeri TGA yetkililerine ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yapılan sunumların ardından toplantıya katılan kamu ve özel sektör paydaşları görüş, öneri ve düşüncelerini dile getirdiler. 
3 (Kopyala).JPG