MANİSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Karadeniz, Akhisar Hastane Höyüğü ve Thyateira Tepe Mezarlığı Ören Yeri Kazı Alanında İncelemelerde Bulundu

Manisa Vali Yaşar Karadeniz, Akhisar İlçe merkezinde yer alan Hastane Höyüğü ve Thyateira Tepe Mezarlığı Ören Yeri kazı alanında incelemelerde bulunarak İl Müdürümüz İbrahim Sudak'tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kazı alanında yapılan çalışmalar, 2018 yılında başlatılıp tamamlanan Roma Sütunlu Yolu ve alanın projesine ilişkin bilgilendirmenin ardından Akhisar Müzesi’ni ziyaret eden Vali Karadeniz daha sonra 2011 yılından bu yana kazı çalışmaları devam eden Hastane Höyüğü kazı alanında da incelemelerde bulundu. İl Müdürümüz İbrahim Sudak ve Kazı Başkanı Prof. Dr. Engin Akdeniz, alanda yürütülen çalışmalar ve planlanan çalışmalarla ilgili Vali Yaşar Karadeniz’e bilgi verdi. Bu alanların ilimiz ve Akhisar için öneminin büyük olduğunu belirten Vali Karadeniz, çalışmaların kesintiye uğramadan devam etmesi için gerekli koordinasyonun sağlanacağı ve destek verileceğini belirtti.

İncelemelerde Vali Yaşar Karadeniz’e Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, İl Müdürümüz İbrahim Sudak, Kazı Başkanı Prof. Dr. Engin Akdeniz, Manisa Müze Müdürü ve müze uzmanları eşlik etti.DSC_08388_800x534.jpg