MANİSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Eylül Manisa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98 inci Yılı Törenlerle Kutlandı

  8 Eylül Manisa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98 inci Yılı Törenlerle Kutlandı. Törene Vali Yaşar Karadeniz, Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Semra Kaplan Kıvırcık, Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, Erkan Akçay, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İl Müdürümüz İbrahim Sudak, protokol üyeleri, askeri erkân ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.


Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’nci yıl dönümü sebebiyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki Milli Egemenlik Anıtı önünde gerçekleştirilen törende,  saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Manisa Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, siyasi parti temsilcileri, şehit ve gazi dernekleri ve sivil toplum kuruluşları çelenklerini sundu.


Törende, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Vali Yaşar Karadeniz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e hitaben gönderdiği tebrik mesajı okundu.


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gönderdiği mesajda “Manisa İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal Mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir. Böyle kutlu bir anlayışla, kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.  Manisa’nın bu gurur gününü kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.


Tören, konuşma ve mesajların okunmasının ardından Halit Görgülü Anadolu Lisesi öğrencilerinden Selin Poyraz ile Teoman Erdoğan okudukları “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” ve “ Manisa’da bir gün” isimli şiirleri okuması ile son buldu.DSC_5041_1600x1068.jpg
DSC_5067_1600x1068.jpg
DSC_5092_1600x1068.jpg
DSC_5101_1600x1068.jpg