MANİSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür ve Turizm Yatırımları, Vali Deniz Başkanlığında Değerlendirildi

Vali Ahmet Deniz başkanlığında, kültür ve turizm yatırımları ile restorasyon çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda, 01 Haziran tarihi itibariyle açılan müze ve ören yerleri ile kütüphanelerde alınması gereken önlemler de görüşüldü.


Manisa Valiliği Brifing Salonunda Vali Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, YİKOB Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü Serhat Aladağ katıldı.

İlimiz genelinde gerçekleştirilen yatırım ve restorasyonların ele alındığı toplantıda, Manisa’ya kazandırılacak olan Kent Müzesi, Şehzade Müzesi ve Saray-ı Amire Müzesi’nin son durumu da değerlendirildi. 
 
Müze ve Örenyerleri ile Kütüphaneler Yeniden Hizmete Açıldı.
 
Manisa’nın Şehzadeler Şehri olduğunu ve tarihte önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vali Deniz “Hazırladığımız projeler ve restorasyon çalışmaları ile İlimizde ki kültür turizmini canlandırmayı hedefliyoruz. ‘Kontrollü Sosyal Hayat’a geçişle birlikte 01 Haziranda müze ve örenyerleri ile kütüphanelerimiz de yeniden hizmet vermeye başladı. Bu alanlarda ziyaretçilerimizi güvenle ağırlayabilmek için gerekli hazırlıklarımızı tamamladık, önlemlerimizi aldık” dedi.

DSC_1343_800x533.jpg
DSC_1346_800x533.jpg