MANİSA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür Sohbetlerinin bu haftaki konusu ''SARDES''


Kültür Sohbetlerinin bu haftaki konusu ''SARDES''

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün iki yıldır devam eden ve her iki haftada bir düzenlenen ''Kültür Sohbetleri'' programı bu hafta ''Para'nın icad olduğu Şehir Sardes'' konusu ile Salihli'de gerçekleştirildi. Programa İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İbrahim Sudak, Turizm Şube Müdürü Sedat Türk, Araştırmacı-yazar Naci Yengin, Şehzadeler Belediyesi Plan ve Projeler Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı.


Turizm Haftası dolayısıyla bu hafta Salihli ilçesindeki Lidya Sardes Otel'de gerçekleştirilen 'Kültür Sohbetleri' programı, Naci Yengin'in moderatörlüğünde ve Araştırmacı Mustafa Uçar'ın sunumuyla ''Para'nın icad olduğu Şehir Sardes'' konusu ile gerçekleştirildi. Sardes'in tarihi gelişimi, Anadolu'nun en önemli şehirlerinden biri olması, geçmiş çağlardan günümüze kalan yapıların zenginliği ve ilk paranın kullanılması hakkında izleyicilere bilgiler verdi. 


Yapılan sunumun ardından İl müdürümüz İbrahim Sudak, Mustafa Uçar'a plaket takdim etti. Daha sonra misafirler Mustafa Uçar'ın rehberliğinde Artemis Tapınağı, Gymnasium ve Sinagog'da hem gezip hemde bilgi aldıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildiler.